De Prorokovi upířiTěsně před tím než italští fašisté provedli invazi do Etiopie, podnikl v roce 1936 archeolog Byron Kuhn de Prorok expedici do odlehlých jižních oblastí. V jedné hornaté krajině se dozvěděl o domorodci velmi obávané jeskyni. Nesla jméno Ďáblova jeskyně a nachází se blízko Lekempti v provincii Walaga. V očích domorodců měla tu nejhorší pověst a prý byla obývána tvory zvanými "bývalé hyeny".
Tito tvorové ale nebyli tím, čeho se domorodci tolik obávali, hodnotu opravdového děsu ztělesňoval jiný tvor obývající jeskyni - domorodci nazvaný "Pták smrti".

Oblast kolem jeskyně nikdo absolutně nenavštěvoval ze strachu z podivných tajemných bytostí a archeolog jehož strach domorodců velice zaujal nemohl najít průvodce který by mu do neblaze proslulé jeskyně ukázal cestu. Musel použít kouzlo mnoha peněz než našel člověka ochotného podstoupit za tučné odškodné cestu a ukázat vchod.

Ďáblova jeskyně byla umístěna vysoko mezi skalnatými vrcholky, zakryta listovím. Dle stop před jeskyní byla hojně navštěvována obyčejnými hyenami. Uvádění ptáci smrti byli pouze malí netopýři. De Prorok bohužel nezjistil jejich druh, zcela jistě protože při návštěvě vnitřních prostor jeskyně netopýři vykazovali strašlivé rysy chování a to dle sdělení De Proroka velké zoologické důležitosti.

Když prozkoumal jeskyni a vracel se do základního tábora potkal dva z místních pastevců koz, jediné lidi kteří žijí blízko jeskyně. Když se jich zeptal proč se místní obyvatelé tak obávají místních netopýrů žijících v Ďáblově jeskyni, odpověděli mu že se živí lidskou krví. Navštěvují každý den jejich tábor a pijí jejich krev. Nakonec oběti nočních útoků těchto skutečných upírů zeslábnou tak, že zemřou a jsou vystřídáni novými pastevci koz.

De Prorok tomu absolutně nevěřil do té doby dokud mu domorodí pastevci neukázali své paže plné provrtaných malých vpichů. Vzali ho také s sebou do svého tábora kde na lůžku viděl umírajícího muže - téměř jenom kostru pokrytou popelavou kůží, příliš slabého, aby mohl vůbec vstát. Ležel v dětské postýlce a všude kolem na zemi bylo krví promáčené oblečení a hadry.

A vy si nyní řeknete co je na tom, vždyť je přeci známo, že existují tři druhy netopýrů živících se krví. (Ovšem větší zvířata a občas i člověka napadá pouze jediný druh - Upír obecný / Desmodus rotundus, další dva druhy se specializovaly na ptačí krev.)
Máte pravdu, ale vyskytují se pouze na Americkém kontinentě - nikdy ne v Africe.Links:

link http://www.paranormality.com/death_birds.shtml

Nahoru


vampyr1.jpg
vampyr2.jpg
vampyr3.jpg
vampyr4.jpg