LizzieLokalita: Loch Lochy, Skotsko

První pozorování: 1929

Foto: zatím není

I když se první pozorování datuje v roce 1929, je zřejmé, že se o Lizzie objevují vzkazky již ve Skotské historii a popisují 35 stop dlouhé zvíře se třemi hrby na zádech. Takto jej viděli i dva pracovníci z břehu jezera, kteří si nejprve mysleli, že jde o kmen stromu, který sem tam proud unáší po hladině. Jeden z pracovníků ale měl dalekohled a díky němu poznal, že jde o živého tvora. Oba pozorovali zvíře až do doby, kdy se celé ponořilo pod hladinu.

Později zde stanovalo několik turistů, mezi nimi byl i Eric Robinson. Ten spolu se svou rodinou a dalšími devíti lidmi pozorovali něco pohyblivého asi uprostřed jezera. Nejprve mysleli, že jde o vlnu či nějaký kus dřeva, ale když Robinson použil dalekohled, uviděl, že to není žádný předmět ale živý tvor. Robinson odhaduje, že měl v délce asi 30 až 40 stop, tmavý hřbet a světlejší břicho. Svědci tvrdí, že než celý tvor ponořil, ukázala se velká ploutev.

V roce 1996 rybář Alastair Stevenson měl zajímavé setkání s netvorem, zatímco se snažil ulovit nějakou štiku. Všiml si přibližně 18 stop dlouhého těla, připomínající převrácený člun, jak se zakousl do jeho návnady a poté začal tahat i s jeho lodí. Stevenson popsal svoje setkání takto: „Okamžitě jsem věděl, že se nejedná o štiku, protože tohle bylo moc divoké a zuřivé. S udicí mi to tahalo kolem člunu a vzpomněl jsem si na scénu z filmu Čelisti. Naštěstí se to nějak pustilo a byl konec. Vůbec nevím, co to bylo, ale štika určitě ne.“

Tento incident inspiroval členy Official Loch Ness Monster Fan Club pro rychlou expedici na jezero a ještě toho roku se k jezeru Lochy skutečně dostali. Hned v první den hledání tým pod vedení kryptozoologa Camerona Turnera, měl první kontakt s „něčím“ v oblasti Spean Bridge. Tvor se pohyboval v hloubce asi 160 stop a podle odhadu mohl mít až 20 stop na délku. Na dvě minuty tvor pozorovatelům zmizel, aby se pak ukázal v hloubce 200 stop. Ve hloubce asi 300 stop tvor zmizel úplně. Členové výpravy počítají ještě s dalšími expedicemi při výzkumu jezera Lochy.

Patrik


Nahoru

Loch Lochy