IgopogoLokalita: jezero Simcoe, Kanada – Newfoundland

První pozorování: 1970

Foto: http://www.americanmonsters.com/gallery

Kdo se zajímá o potvodní kreatury jako jsou monstra z jezer Loch Ness nebo Okanagan (Ogopogo), jistě bude znát i babské povídačky o té s názvem Igopogo. Pochází z jezera Simcoe nedaleko Toronta. Dovoluji si naprosto upřímě psát o povídačkách, protože kromě indiánských legend a pár "očitých svědků" se nekoná žádný efektivnější důkaz (jako např. filmové záběry u jezera Champlain s památnou větou "OH SHIT!"). V poslední době nejvíce prosazoval existenci Igopogo jistý businessman Arch Brown. Tento pán je již ale velmi starý, poněkud senilní a jeho obchodování nejvíce závisí na prodeji suvenýrů, které se přímo Igopogo dotýkají.

A jak by měl Igopogo vypadat? Hadovité zvíře o délce 12-70 stop, šedozelené barvy s psovitou hlavou a úzkou tlamou. Bohužel ani poslední průzkumy neprokázaly, že by v jezeře žilo nějaké větší zvíře a tak to vypadá, že dojem dlouhé příšery nejvíce sedí na partu vyder, které při svých hrátkách plavou v poklidu za sebou a děsí kolemjdoucí.

MisticJOE

Patrik, který čerpal z jiných zdrojů, ovšem existenci tohoto tvora tak razantně nezavrhuje.

Několik hodin na sever od Toronta leží malé jezero Simcoe, známé pro velmi dobrý rybolov. Ale nejen to, podle všeho se zde nachází také neznámé zvíře, místně zvané Igopogo (asi podle bratrance Ogopogo z jezera Okanagan). Igopogo je vzácně ukazující se zvíře, mající dlouhý krk a na něm jakoby psí hlavu. Popis tedy připomíná známého tvora Champ a nebo Lochneskou příšeru. Podle někoho může být také podobné na Dobhar-Chu.

Někdy v 80 letech, kryptozoolog a prezident British Colombia Scientific Cryptozoology Club (BCSCC) John Kirk, zkoumal tento fenomén a dospěl k závěru, že pokud něco v jezeře žilo, tak se buď odstěhovalo a nebo už zemřelo. Podle Kirka je největší počet pozorování v 70 letech.
Nicméně v roce 1991 se podařilo Kirkovi sehnat videozáznam, který pořídil blíže neurčený fanoušek závodu hydroplánů. Na snímku je vidět, jak jeden závodní stroj měl poruchu a tak jej musel závodník musel opravovat blízko jižního konce jezera. Když závodník otevřel kryt na motor, aby zkontroloval škody, vynořilo se z vody velké neznámé zvíře a šokovalo jak závodníka, tak diváky na břehu. Někteří diváci v panice sledovali, jak tvor noří postupně svou hlavu pod hladinu až zmizelo úplně.
Tento důkaz podpořil důvěru kryptozoologů v neznámého tvora, žijícího v jezeře Simcoe.

Patrik


Nahoru

01.jpg