CressieLokalita: jezero Crescent, Kanada – Newfoundland

První pozorování: staré legendy, také 80 léta

Foto: zatím není

Tohle rybářské místo má také své tajemství, místními zvané „Cressie“, což je tvor vzhledem podobný velkému úhoři dlouhému 5 – 15 stop. První pozorování spadá až do dob starých legend, kde je tento tvor znám také jako „Plavoucí démon z ďáblova jezera“. Od roku 1900 existuje několik setkání s touto nestvůrou (nebo více tvory) a ne všechna byla příjemná.

Okolo roku 1980 se do jezera Crescent zřítilo letadlo. Záchranný tým, pátrající po pilotovi se údajně setkal s tvorem, který byl podobný velkému úhoři a neváhal ihned zaútočit. Všichni členové záchranného týmu vyvázli jen s oděrky, nicméně všichni byli velmi otřeseni.

K jezeru Crescent patří také zajímavý fenomén, kdy v zimě vznikají v zamrznuté lední ploše velké díry. Podle obyvatel nikdo z nich tyto díry nedělá, protože hrozí propadnutí ledu, což se občas stane tomu, kdo se snaží výskyt trhlin vysvětlit. Zatím se tato záhada nepodařila vyjasnit.

Poslední pozorování pochází z 9. července 1991, kdy byl spatřen velký tvor podobný úhoři jak plave po hladině, ale hlavně z 14. srpna 2003, kdy jedna žena viděla v jezeře velké hadí tělo s jakoby rybí hlavou a podle ní by dokázala tato nestvůra pohltit několik lidí najednou.

Patrik


Nahoru

jezero Crescent.jpg