BessieLokalita: jezero Erie, USA i Kanada

První pozorování: 1817

Foto: http://www.geocities.com/saqatchr/

Jezero Erie hraničí se státy Michigan, Ohio, Pennsylvania, New York a Kanadskou providencí Ontario. Je to jedno z pěti sladkovodních jezer známých jako Great lakes. Je možné, že v něm žije něco záhadného…První pozorování neznámého tvora je ze 7. července 1817, kdy posádka člunu viděla černého tvora, který měl hlavu ve tvaru diamantu a délku asi 40 stop. Celkově popis spadá do oblasti „mořských hadů“.

Další setkání prožili dva bratři, Francouzi, kteří rybařili až do pozdního večera. Když se chtěli vrátit domů, všimli si něčeho podivného na hladině jezera. Podle nich to vypadalo jako fosforeskující hmota, ale později viděli, že jde o velké zvíře s dlouhým ocasem, které vylezlo na břeh a vypadalo, jako by mělo zemřít. Oba bratři se i přes polekání rozhodli zvířeti pomoci a běželi k domu pro lana, ale když se vrátili, zvíře bylo již pryč a na místě zůstali jen vyryté rýhy v písku.

V roce 1931 se v New York Times objevil tento článek: „Sandusky, Ohio – dnes na břehu Sandusky Bay byla k vidění obrovská bedna, která podle místních rybářů ukrývá neznámé zvíře, které ulovili ve vodách Sandusky Bay. Oba rybáři (Clifford Wilson a Francis Cogenstose) tvrdí, že tvor připomínal velkého hada a byl dlouhý minimálně 20 stop. Večer se prý objevil blízko jejich člunu při rybolovu. Oba rybáři byly postrašení, ale vzali vesla a několikrát udeřili tvora do hlavy, čímž ho usmrtili. Pak jej vytáhli na palubu a odvezli ke břehu. Tam obstarali bednu 6 stop dlouhou, 3 stopy širokou a 2 stopy hlubokou a zvíře do ní uzavřeli.
Ještě než tvor zmizel definitivně v bedně, mohl jej vidět jeden z novinářů, který popisuje velkého hada, tmavě zbarveného, přičemž jeho kůže připomínala kůži aligátora.“ Bohužel zde příběh končí. Je docela možné, že rybáři bednu s tvorem někam odvezli nebo ji prodali.

Nicméně lidé tvrdí, že v jezeře je více těchto tvorů a vypadají mnohem hrůzostrašněji, než je zde popisované. Například v létě roku 2001 tento tvor napadl rovnou tři lidi, kteří se zde koupali. Jeden chlapec byl podle svědků pokousán neznámým zvířetem a byl odvezen do nemocnice. Poslední zpráva je z roku 2002 a podle ní netvor dokonce zabil další tři lidi, avšak tato zpráva je nepotvrzená.

Patrik


Nahoru

Bessie.jpg

Tato fotografie je samozřejmě podvrh