Chupacabra-portorický démon s křídly

Již více než sto let je z ostrova Portoriko hlášeno pozorování záhadného tvora. Lidé z něj mají mimořádný strach a jsou zjištěny i případy zaútočení tvora na člověka. Zoufalí vesničané nacházejí svá domácí zvířata mrtvá bez kapky krve. Je velice zajímavé, že útoky tvora přicházejí takzvaně ve vlnách.

Před dvaceti lety nacházeli zvířata s vytrhanými vnitřnostmi a pozorováný tvor byl charakterizován jako chlupatý hominoid připomínající sněžného muže avšak vysoký pouze 1,2 až 1,5 metru. Barva chlupů byla hnědá nebo černá. Tvor se neživil pouze krví, protože svědkové viděli pár těchto tvorů plenit banánovníky. A jeden muž se je snažil výstřelem usmrtit, ale bez jakéhokoliv účinku. Pouze jednou se prý podařilo tvora vyfotografovat a snímek se objevil v časopise Enigma. Ovšem fotografie příliš neodpovídala popisu tvora a pro svoji nejasnost nebyla dobře přijata odbornou veřejností.

Popis vzhledu Chupacabry z posledního období je však poněkud bizarnější - má kulatou hlavu s černýma očima mandlového tvaru, útlou čelist a malá ústa. Obličej je tmavě šedý a ostatní tělo má pigmentaci jako chameleon. Jeho barva se měnila od purpurové, přes hnědou do žluté. Tolik pan Torres s bratrem, který se s tvorem setkal 26.března 1995.

1.listopadu 2000 publikovali dva Nikaragujské deníky snímky mrtvého tvora, s tím že jde o "chupacabras." Byl údajně zastřelen Jorge Luis Talaverou, ovčákem kterému napadal stáda. Tento tvor byl zkoumán zoologem Giocondou Chevezem, ovšem nic bližšího, kromně bizardního popisu, nebylo oznámeno. Mrtvola prý byla předána místní universitě k dalšímu prozkoumání. Na internetu se sice objevili fotografie z údajné pitvy a i kostra tvora, ale o jejich pravosti nejsem zcela přesvědčen. Ostatně, jde o poměrně starou událost a nic nového k případu publikováno nebylo.

Současně bych rád upozornil, že by mohlo jít také o tvora přezdívaného "ďábel s New Jersey". Ten byl pozorován od 17.ledna 1909 do 22.ledna 1909 ve dvaceti amerických městech. A jeho výška byla udávána mezi 1,5m - 1,8m.


Tyto dosti nejasné fotografie pochází z Hermosilloi v Mexicu.
Další Chupacabra?

Poslední dobou se v Texasu doslova roztrhl pytel s různými zastřelenými zvířátky, které domorodci označují tímto nelibým výrazem. Nicméně zpráva, která pochází ze 17. 10. naznačuje, že už by konečně mohl být zastřelen zase ten pravý. Nebo alespoň když ne Chupa, tak živočich, kterého není tak snadné identifikovat, protože ho podle expertů na zvířata prostě ještě neviděli. Jediné na čem se shodli je to, že se nápadně podobá tomu, které bylo tento rok zabito blízko San Antonia. Mrtvého zvířete se okamžitě chopila Stacy Womacková, která pracuje v Ellen Trout ZOO se zvířaty už déle jak dvacet let. I ona tvrdí, že nic takového za svou dosavadní praxi neviděla. „Pes to není, na to bych vsadila i výherní lístek do loterie“, řekla v rozhovoru pro Lufkin Daily News. Zvíře má modrošedivou pokožku a je převážně bez srsti. Čelisti dominují čtyři velké tesáky a ocas má spíše jako krysa (že by ne onen pověstný prasopes, ale krysopes? :-) ). Ten kdo zastřelil toto zvíře byl bratr právě oné Womackové. Stalo se tak v pátek odpoledne nedaleko domu jejich matky. Nejtdříve zvíře střelil, pak ho svázal provazem a odnesl do domu pro bližší prozkoumání. Ta tvrdí, že když jí bratr zavolal, aby přišla pořídit fotografickou dokumentaci, tak po cestě viděla i další podobné zvíře. Podle jejího popisu, když přijela na místo nemohla uvěřit svým očím. Zvíře vypadalo mrtvolně. Jeho přední nohy byly výrazně kratší, než zadní a přestože bylo střeleno, žádná krev z onoho místa nevytékala. Prostě jako kdyby bylo mrtvé už nejméně měsíc. Zvíře je samec a váží 15 až dvacet liber.

„Opravdu je stejné, jako to, které jsem viděla z auta běžet přes silnici. To ale mělo hlavu u země a stažený ocas mezi nohama.“ Zároveň se domnívá, že to mohla být družka zastřeleného jedince. Po zaslání fotografií dalším odborníkům většina řekla, že to je kojot s prašivinou, nicméně tvar lebky nemohli zařadit k žádnému druhu. C. R. Shilling z West Loop Animal Clinic prohlásil, že se jistě jedná o kojota nejen s prašivinou, ale ještě s další kožní chorobou, které způsobuje i různé defekty. Jméno této choroby však neřekl a zřejmě ji ani nezná. Názorů se samozřejmě vyskytlo více, nicméně vždy si něčím odporují. A tak prozatím k čemu se všichni přiklánějí by mohl být kříženec psa s kojotem. Pakliže by to tak bylo, tak teoreticky Chupacabra nikdy nebyl ničím jiným, než výplod úchylného křížení dvou živočichů.
p.s.: všem se omlouvám, ale větší fotky se mi nepodařilo sehnat

  MisticJOE


Links:

Článek na serveru Paranormal (anglicky) http://paranormal.com/

Poněkud jiný pohled na Martrix-2001 http://www.matrix-2001.cz

Nahoru

Obraz Chupacabry - nevím kam zmizela uváděná křídla?

Obrázek z Nikaragui

Detail z údajné pitvy

Při pohledu na obrázek mě napadá domněnka, zda nemůže jít o gigantický druh netopýra, zvláště s poukazem na jeho noční výskyt a reakci na světlo. Možná by hodně napovědělo prozkoumání portorických jeskyních systémů a přilehlých ostrovů či ostrůvků.

Ďábel s New Jersey, jak byl podle popisu svědků vyobrazen v novinách v roce 1909. Při odmyslení kopyt jsou si oba tvorové dosti podobní. Možná se mýlím možná ne, posouzení nechávám pouze na Vás a vaší fantazii.

image
image
image

Jediná fotografie, která má slušnou kvalitu.