Mbielu-mbielu-mbieluVěřím, Vážení čtenáři, že si při četbě některých článků říkáte, ano toto by mohlo být možné a u jiných si „ťukáte na čelo“, co ty lidi všechno nespolknou. Tento článek se řadí spíše do té druhé kategorie, vždyť existence živých dinosaurů v 21 století je opravdu jen těžko k uvěření. Ovšem popisovaného kryptida bychom jinam jen těžko zařadili.

Mokele mbembe, čipekve a emelantuka mají ještě jednoho tajemného kolegu skrývajícího se v pralesích a močálech rovníkové Afriky. Jmenuje se Mbielu-mbielu-mbielu, což prý znamená „zvíře s prkny rostoucími ze zad". Kryptozoologická veřejnost se nyní domnívá, že by tvorem mohl být stegosaurus. Ale v dřevních dobách kryptozoologie byl tvor mylně zařazen do škatulky společně s Mokele mbembem a Nguma-monenem. A byla to chyba, protože při popisu Mokele mbembe nikdy nebyly v popisu hlášeny kostěné trny na jeho zádech, což zmíněný tvor právě má. Ale v případě Mbielu-mbielu-mbielu a Nguma-monene, uznávám, existuje určitá možnost, že se jedná o stejného tvora.

Dle popisu svědků jsou trny na zádech zvířete velice podobny zoubkovaným vyvýšeninám krokodýlích kůží v oblasti zad. Zvíře bylo domorodci vždy pozorováno ponořené ve vodě, a tudíž žádný svědek nepodal zprávu o celkovém vzhledu tvora. Svědci shodně uvádí, že tělo živočicha je na zádní části a trnech vždy porostlé zakleslými řasami a jemnou zelení.

Podle dostupných popisů se může jednat o pozorování nějakým zázrakem přírody přeživších exemplářů stegosaura, trvale setrvávajícího ve vodním prostředí řek a močálů. Jeho pozorování se v minulém století zužilo pouze na region Likouala, kde žije i mokele mbembe. Pozorování domorodců jsou však stále vzácnější a zmíněný tvor Mbielu-mbielu-mbielu již v současné době možná vyhynul, či je těsně před vyhynutím.

Nahoru

mbiel001.jpg
mbiel002.jpg