Tajemný potomek brontosaurů v Amazonii - Minhacao.

Ještě nezpracováno

Další z témat které teprve čeká na své zpracování, jako obvykle vyplňujeme alespoň články z internetu:

Převzato z internetu

Opět nás zachraňuje článek pana Raka. Originál naleznete na: http://www.periskop.cz

Stalo se vám někdy, že jste se rozhodli zajít si na fotbalové utkání svého oblíbeného družstva a místo podívané jste se setkali tváří v tvář s dinosaurem?
V roce 1977, konkrétně v polovině srpna se přesně toto stalo! Šest set obyvatel z vesničky Nuevo Tacna, která se nachází v džungli necelých 110 kilometrů severovýchodně od města Iquitos u břehu Amazonky mělo namířeno na fotbalové hřiště, kde se právě odehrávalo dramatické utkání. Drama ale teprve nic netušící vesničany čekalo. Dosud se skrývalo v hustém porostu za hřištěm.

Krátce před utkáním to vše začalo. Obloha potemněla a dokonce začala bouřka, opravdu jako z hororu! Z ničeho nic se pohnuly koruny stromů, zapraskaly klacky a rozhrnuly se křoviska - obrovitý plaz se pomalu sunul kupředu. Podle svědků měřil nejméně 40 metrů a široký byl jistě 5 metrů! Šlo tedy vskutku o obrovitého tvora. Nestvůra prý prošla kolem hřiště a zamířila si to směrem k Amazonce. Že nešlo o halucinaci či něco podobného je zřejmé, neboť svědectví o spatření této obrovité stvůry podalo všech šest set fotbalových nadšenců. Shodně popisovali, že tvor měl na hlavě cosi jako dva choboty a pancíř na zádech.

Inu, proč ne? Jak asi mohli vypadat pravěké stvůry, které naši Zemi navždy opustily v druhohorách? A zde je právě onen pověstný zakopaný pes! Je zcela bez pochyb, že nějací záhadní tvorové přeci jen existují a za druhé je vědecky dokázáno, že dinosauři nevymřeli ve druhohorách, ale mnozí přežili až kamsi do pleistocénu, tedy do dob, kdy se po naší planetě pohybovali naši předci... Ano, ač se to zdá jako sebevětší nesmysl, fosílie nás ubezpečují o pravém opaku. Ze slavného naleziště dinosauřích kostí z provincie Alberta opravdu pocházejí kostry dinosaurů a o jejich stáří není nejmenších pochyb.

Vraťme se však zpět k poněkud nečekanému fotbalovému utkání. Zpráva o novém obrovitém „fanouškovi“ donutila povstat z kanceláře guvernéra Amazonie Jorge Cháveze, který zmobilizoval helikoptéru a letěl zkontrolovat místo. To co spatřil mu doslova vyrazilo dech. I po pěti dnech od objevení Minhacaa spatřili pod sebou cca 300 metrů dlouhou a 10 metrů širokou stezku, kterou si netvor vyšlapal. Přivolaní odborníci z National Geographicu místopřísežně prohlásili, že se rozhodně nejedná o lidské dílo, mimochodem v malé vesničce neměli ani malý traktor, natož obrovitý bagr, který by snad mohl napáchat tolik škody.

Dinosauři – resp. tzv. Sauropodi jsou nejlepšími kandidáty na post Minhacaa. Tito zástupci veleještěrů patřili v křídě k jedněm z nejúspěšnějších dinosaurů vůbec. Ovládli všechny kontinenty a stali se pány tvorstva. Kdo by je neznal? Burianovy obrázky jsou jich plné a vědci stále nacházejí jejich kosterní pozůstatky po celém světě. Mnohdy se podle výpočtů muselo jednat o neuvěřitelně gigantické tvory. Mezi největší z největších patří pravděpodobně nově nalezený Seismosaurus halli, který se našel v Novém Mexiku. Měřil prý neuvěřitelných 53 metrů!!! Jeho kolega Antarctosaurus měl pouho pouhých 30 metrů. Kromě kostí se nalezly dokonce také zkamenělé pancíře, přesně takové, které popisují svědci.

31. března 2000, Štěpán Rak

Nahoru

Nedávno objevený Paralititan stromeri je se svojí váhou 75 tun a 30 metrovou výškou jeden z největších saropodních dinosaurů. Žil v oblasti Egypta ve svrchní křídě (146 - 65 milionů let př.n.l)