Existují dodnes příšery známé leda z Jurkého parku?


Mnohé indicie naznačují, že v určitých oblastech mohli přežít tvorové jež věda pohřbila před miliony let. Jednou z nejslibnějšich oblastí se jeví být pralesy střední Afriky se svými monstry, mezi něž patří dlouhokrká ninkenanka, býložravé mokele membe či masožravý netvor čipekwe. Kupodivu i civilizovaná Evropa má svá jezera Loch Ness, Storsjön a další.

V oblasti Amazonie je hlášen výskyt obrovského krokodýla kterého známe zatím jen z fosilních zbytků nalezených v Brazílii.
"Gigantické monstrum s latinským názvem Purusaurus brasiliensis je zřejmě největším masožravcem, který kdy na Zemi žil," tvrdí ostravský novinář a kryptozoolog Vojtěch Sláma. Se svou více než patnáctimetrovou délkou a zhruba osmnáctitunovou váhou, což je přibližně váha čtyř slonů, by lehce trumfl i takovou příšeru, jakou byl tyranosaurus ze Spielbergova trháku Jurský park.

Otázkou, zda mohou ještě dnes přežívat v afrických či amerických řekách a močálech dlouhokrcí plesiosauři, obří krytolebci či dokonce dinosauři, se Sláma zabývá ve své nové knize Hon na vodní příšery. Vypráví v ní o tajuplných netvorech, jak to vyslechl od domorodců na svých expedicích po malajském Borneu, africké Gambii a venezuelské a brazilské Amazonii.
Několik těchto monster je popsáno na následujícich stránkách.

Nahoru

V této sekci naleznete:


Píšeme jinde

Loch Ness

Ogopogo