Malajský divoký člověk


Množství zpráv, které se objevily v přelomu loňského a letošního roku, naznačují existenci dalšího člověku podobného tvora. Podle popisu se jedná o bytost typově přpomínající amerického Sasquatche. Dle malajské tiskové agentury je pozorován již šest let v okolí vesnice Mawai Lamy ve státu Johor.
Místní převozník nedávno zahlédl kreaturu podobnou divému člověku a ve své výpovědi uvedl, že se to stalo mezi 22-23 hodinou večer a postavě červeně svítili oči při dopadu světla. Tvor byl velice hlučný. Oba aktéři setkání se tak lekli, že začali oba utíkat jiným směrem, ale převozník se na místo ráno vrátil a našel stopy zanechané bytostí.

Vesnice Mawai leží na konci hor Panti což je hustě zarostlé pohoří na jižním konci Malajsie. Na druhé straně tohoto pohoří ve vesnici Batu Empat bylo několik týdnů předtím na blátivé cestě nalezeno také několik velkých stop divokých lidí.

Vědci jsou nyní přesvědčení, že obě vesnice tvoří pomyslnou hranici ohraničujícího teritorium malé skupiny velkých chlupatých lidských bytostí. Jelikož i zde dochází k zásadnímu vstupu do jejich přirozeného prostoru a kácením lesů se zmenšuje teritorium těchto bytostí, dochází k vzájemnému nechtěnému setkání. Domorodci tyto bytosti často pozorují kolem vesnice a někdy i přímo v ní. Vždy zde hledají potravu či sůl.

image1

O výskytu velkých humanoidních bytostí v okolí vesnice a blízkých lesích se mluví již mnoho let a ačkoliv již název vesnice hovoří o tématu v podstatě to nikoho nezajímalo. Pan Abdul Rahman Ahmad, bývalý ředitel dřevařského podniku sdělil tisku, že jeho mladší bratr byl v tomto prostoru hlavním lesním revírníkem a viděl stopy těchto bytostí již před třiceti lety.
Zároveň tisku oznámil, že před čtyřmi dny lesní dělníci slyšeli v lese volání a křik divokých lidí a nalezli nové stopy. V okolí bylo též nalezeno několik zlomených silných větví s očesanými listy.
Skupina malajských novinářů odešla s dřevorubci do hor a sama na vlastní pěst zkoumala terén, až i ona našla v písku říčky otisky stop dlouhé 20, 40 a 45 cm.Povzbuzena stopami a pozorováním plánuje vláda státu Johor expedici k nalezení této skupinky divokého člověka. Příprava na ni začala vkutku impozantně - Malajsijský svazový stát Johor pohrozil cizincům, že by je mohl poslat za mříže, pokud se vydají do tamní džungle pátrat po bájném velkém lidoopovi. Tak tím by byla z krku nechtěná konkurence, takže času bude dosti :o) Je velice smutné, že možná právě kácení lesů a ničení přírody paradoxně představí světu předchůdce člověka.

Links:

link České noviny
link Novinky.cz
link Malaysian National News Agency
link Malaysian News

Nahoru

malye001.jpg

malye002.jpg

malye004.jpg