Andský divoký člověk - Didi, Mono grande.

Oblast výskytu - Jižní Amerika ?Léta jsem jsi myslel že můj okruh zájmu o tajemné tvory podobné člověku je omezen na území severu Severní Ameriky, Kavkazu, Číny, Pakistánu a Malajského poloostrova. Jižní Amerika mě zaujala pouze tématy De Loysova opice a Tepuí. Proto mě velice překvapila zpráva etnologa a archeologa Pino Turolla z ledna 1970, že při výpravě v oblasti Guacamayo Range /Ekvádor/ v podstatě omylem vlezl do jeskyně obrovskému humanoidu kterému se to vůbec nelíbilo a velice rázně zareagoval. Vědec i se svým průvodcem upaloval až jim hořeli boty. Vše jsem bral i nadále s nadsázkou a humorem do té doby než můj kolega ze zaměstnání, pravý jihoamerický indián z Peru mě vyprávěl, že to co se stalo vědci z Itálie není žádná novinka. O výskytu vysokých humanoidních tvorů se prý peruánská lidová tradice zmiňuje již dávno v historii a prý existují i v kulturním dědictví předchozích kultur. Dle popisu domorodců se jedná o přibližně 2,5 m vysokého, velice silného tvora, černé srsti, masožravého s trvale vyčnívajícími tesáky. Pro úplnost výpovědi uvádím že kolega Nelson Villaroell je letecký inženýr s vysokoškolským vzděláním.

Poslední věruhodné pozorování nahlásil mykolog Gary Samuels v roce 1987. Pro newyorskou botanickou zahradu schromažďoval vzorky hub v Guyaně. Při zběru vzorků byl nahle vyrušen zvuky a když vzhlédl spatřil zhruba 5 stop vysokou opici. Popis vcelku odpovídá zde již uvedenému, pouze často zmiňovaná agresivita tomuto tvoru scházela, neboť rychle zmizel v džungli.

Začal jsem se díky zájmu o toto téma více věnovat starým knihám s fotografiemi incké a indiánské kultury zmíněné oblasti a hledám možné vyobrazení či možnost motivů s postavou Didiho, ale doposud jsem se lidově řečeno nechytil. Určitě knihy které vlastním nejsou kompletním souborem a možná že právě ve Vašich starých cestopisech či vědeckých knihách bude přehlédnutá zpráva o výskytu divokého člověka - jak se často stává úplně přehlédnuta odborníky, či popsána s jiným významem.
Zajímavé články, nalezené na internetu.Záhadný tvor v Brazílii

Skupina mladých brazilských amatérských speleologů strnula když se v jeskyni kterou zkoumala ocitla tváři v tvář podivnému tvoru velikosti člověka, jenž však připomínal hmyz. K pozoruhodnému setkání došlo v okolí Baldimu ve státě Minas Gerais. Speleologové se bohužel dali do křiku, takže tvor se nejprve schoval za skalní výběžek a pak velkým skokem zmizel v hloubi jeskyně. Přesto stačili pořídit fotografii, která sice není příliš kvalitní, ale zhruba zachytila vzezření podivné bytosti.

Na tento článeček, který jsme v našem tisku přehlédli, nás upozornil pan Vaněk.
Protože jsme nevěděli zda se jedná o ojedinělý případ, trochu jsme se porozhlédli po internetu. Na adrese http://www.matrix-2001.cz jsme nalezli článek, který na citovanou zprávu hledí v jiných souvislostech. Třebaže s těmito názory nemusíme souhlasit, jde bezesporu o zajímavý pohled. Protože z dlouholetých zkušeností nedůvěřuji trvanlivosti našich webů, dovolil jsem si ho zde celý publikovat.

Zajímavosti ze světa

Šok přišel z Arkansasu


Image

Jaroslav CHVÁTAL


Lidé, žasnou, vědci mlčí a ufologové si mnou ruce. Tak je opět o čem diskutovat. Před několika dny některé tiskové agentury zveřejnily velmi zajímavou fotografii (viz. níže) podivného tvora v jeskyním labyrintu ve státě Arkansas v USA. Dle dostupných informací byla fotografie pořízena jedním ze speleologů, kteří byli na místo vysláni po sérii záhadným zmizení místních obyvatel.
Již několik měsíců, žili obyvatelé blíže nejmenované oblasti v podivné tísni. Nikdy před tím, až co sahá paměť místních usedlíků, se v místní lokalitě neděly tak podivné události, jako poslední dobou. Hrůzné skřeky se pravidelně ozývaly z blízkých skalních masivů a jeskynního labyrintu. Mezi lidmi se začaly šířit pověsti o záhadném setkání s velmi agresivním tvorem, který měl odpudivé, červené, zářivé oči. A pak začala série záhadných lidských zmizení. Nejdříve to byla čtyřčlenná skupina turistů, která se vypravila do hor, poté několik místních obyvatel. Nikdo pochopitelně nevěřil v to, že by všichni zabloudili a zůstali ve skalních masivech, to by byla až moc velká náhoda.
Přesto se ovšem do oblasti vypravila za účasti Policie skupina velmi zkušených speleologů. Několikadenní pátrání po pohřešovaných vyznělo negativně. Jako by se po nich země slehla. Řetězec nakonec ukončila děsivá příhoda, během které byl vyfotografován zmiňovaný podivuhodný tvor. Pojďme si o něm povědět něco bližšího.
Podle svědecké výpovědi vykazoval tvor evidentně plazí rysy s výrazně rudě zbarvenýma očima. Výška postavy byla odhadnuta asi na 150 cm. Dalším velmi specifickým znakem byla zeleno - hnědá evidentně šupinatá pokožka, lysá hlava a špičaté uši. Bytost byla zcela nahá a během incidentu nevydala žádný zvuk. Po chvilkovém zaváhaní bleskurychle zmizela v jeskynním labyrintu. Popis je bohužel velmi povrchní a zatím není k dispozici žádný lepší. Celá záchranná výprava má zakázáno komunikovat s médii a na celý případ bylo vydáno informační embargo. Studio Esoterních Věd obdrželo tento materiál ze zcela nezávislého zdroje z USA. Další informace tedy nejsou. Zapátráme-li ovšem v archívu SEVu zjistíme, že narazíme přinejmenším na dva zajímavé příspěvky, které by se mohli tohoto tématu velmi hluboce dotýkat a naznačit tak další možné linie pátrání. Oba dva příspěvky jsou na sobě nezávislé a o to jsou cennější.


První příspěvek se jmenuje "Zrozená ze smrště"

V příspěvku se v základních bodech popisuje genealogie případu výskytu záhadného biologického tvora, který dostal oficiální pojmenovaní "chupacabras". Jeho výskyt je lokalizován především ve střední Americe, Portorických ostrovech a co je zajímavé v poslední době se začínají objevovat i případy výskytu tohoto tvora v některých místech USA, především jde o stát Florida a státy amerického středozápadu. Zde je dáván do souvislosti s další záhadou - podivným mrzačením dobytka.
Mezi oběma případy můžeme najít celou řadu až podivně shodných rysů. Oba dva tvorové mají dle popisů náhodných svědků shodnou výšku a postavu. Byla také popsána shodná agresivita tvora a byl kladen důraz na rudé v noci doslova svítící velké děsivé oči.
Především v Latinské Americe a na Portoriku narůstá s místem výskytu tohoto tvora počet pohřešovaných, nikdy nenalezených osob a v obou případech je lokalita vázána na horské či jeskynní labyrinty.
Druhý, tentokrát dvoudílný příspěvek s opět nápadně shodnými rysy tohoto případu se jmenuje "Varhingha"

Beze sporu se tento případ stal jednou z nejzávažnějších kauz ufologického charakteru v Brazílii. Ve věci figurovalo nejen vojsko, které doslova honilo v přilehlém okolí a parku uprostřed města Varhingha podivné bytosti údajně mimozemského charakteru. Některé z těchto bytostí měli být vojáky zabity a jiné odvezli do blízké nemocnice. O závažnosti případu nasvědčuje i fakt, že pasivní nebyly ani rozličné tajné služby Brazílie, které jak se zdá celou operaci řídily a poté na ní uvalily informační embargo. Nám jde však o popis bytosti či bytostí, které byli předmětem zájmu. A světe div se, popis je opět prakticky shodný s nejnovějším případem s Arkansasu. Množství svědků z Brazílie hovoří o hnědé či zelené pokožce bytosti, která sice nejevila agresivitu zato však měla výrazné rudě zářící velké oči. Všem návštěvníkům těchto stránek vřele doporučuji si oba příspěvky prostudovat.

Plazí tvorové? Může jít o nějaký organismus mimozemského charakteru? A nebo jde o nově nalezený živočišný druh vyloženě pozemského původu? Kdyby mimozemšťan tak proč nahý bez jakýkoliv prostředků? Zdá se mi vskutku minimálně za vlasy přitažené, že nám by nám zde běhali nějací inteligentní mimozemšťané zcela bez prostředků byť těch nejprimitivnějších. A nový druh zvířecího tvora? Ale proč tak náhlá aktivita zrovna v této době. A nebo, že by nakonec nějaké té přísně tajné laboratoři utekl biologicko-genetický hybrid?

Když jsem pátral po dalších indiciích narazil jsem na zajímavé historické informace. Především mne upoutaly staroegyptské legendy o jakýchsi inteligentních bytostech podobným plazům, které obývali v prehistorických dobách naší planetu a dokonce tvořili jakousi nadřazenou kastu člověku, že by "Nágové" z prastarých pověstí domorodých amazonských kmenů. Že by měl nakonec Maurice Doreal pravdu !? (viz. seriál. "Nacisté ve spojení s mimozemskými aktivitami").
Nemohu si pomoci, ale množství indicií ukazuje na to, že naše civilizace má mnoho s plazí rasou podivuhodných bytostí společného a je jedno zda je nazýváme "reptilians" či "Throob". Konec konců i v Bibli bychom mohli nalézt nespočet odkazů na toto podivuhodné plémě a to již nehovoříme v intencích bájí, kde se to různými "draky" jenom hemží. A tak se naskýtá otázka. Co podvědomí lidstva? Proč má člověk tak ukrutný strach z hadů? Někde jsem se dočetl, že pouze 8% hadího tvorstva je člověku nebezpečných. Nejde spíše o jakousi pudovou reflexi civilizace na něco strašného v souvislosti s plazí formou, co se hluboce dotklo globální psychiky naší společnosti a vytvořilo tak dost mocný postraumatický syndrom?
Ať je to jak chce, máme tu před sebou další slušnou záhadu evokující řadu hypotéz a otázek. Třeba na ně nyní nedokážeme odpovědět, ale jedno je jisté. Věci se daly do pohybu.

Napsal Jaroslav Chvátal

Nahoru
ilustrační foto

ilustrační foto

Historie nám též podává zajímavé indicie. Koncem 17 století podala španělská výprava hledající zlato v jihoamerických Andách zprávu že v boji pobili čtrnáct obrovských zvířecích lidí. Jak do oblasti pronikali další Evropané,objevovalo se mnoho pověstí o setkání s gigantickými opolidmi. Nejdoloženější je Mono Grande, vídaný často v Ekvádoru, Kolumbii a Venezuele.

mono_grande.jpg
foto

Fotografie je bohužel natolik špatná, že na ní nejsem schopen nic rozeznat.

Obrázky a fotografie jsou převzaté spolu s článkem pana Chvátala z www.matrix-2001.cz

Image

obr. 1
Unikátní fotografie záhadného tvora v jeskyním labyrintu státu Arkansas (USA)

(Pravděpodobně jde ale o podvrh)Image

obr. 2
Perokresba tvora podle nalezených a utajovaných originálních egyptských kresebImage

obr. 3
Další z nalezených egyptských přísně utajovaných kreseb plazího tvora.


Drobná poznámka pod čarou:
Žiji v domnění, že staré egyptské kresby vypadají zcela jinak. Jde tedy zřejmě o rekonstrukci podoby tvora. Ovšem to výrazně snižuje hodnověrnost těchto ilustrací. Škoda, že se jejich autor nepokusil zmiňované malby obkreslit.