Úvodem

Po mnoho let sbírám zprávy a informace o podivných tvorech hlášených z mnoha míst naší zeměkoule a informace shromažďuji ve své sbírce. Vždy mě nejvíce fascinoval yetti - sněžný muž. Časem jsem díky své sbírce informací pochopil, že dle dostupných důkazů, zpráv a materiálů nemůže existovat pouze jeden druh tkzv. sněžného člověka. Věnoval jsem pozornost chování pozorovaných jedinců a místu výskytu. Jsem přesvědčen že tvor žijící v Himaláji a na území USA a Kanady jest dle chování a jednání druhově spřízněn. Tvor žijící v džunglích takzvaného Bílého trojúhelníku bude tvor bližší lidoopům a může se opravdu jednat o přeživšího gigantopitéka. Naopak zkoumané případy z Pákistánu, Mongolska a Kavkazu ukazují na relativní možnost přežití neandrtálského člověka.
Dovolím si zároveň tvrdit, že oficiální věda pro objasnění těchto záhad nedělá v podstatě nic. Na začátku 19. století prohlásil Georges Cuvier, v té době nejvyšší autorita v oboru zoologie, že všechna velká zvířata byla již objevena. Skutečnost jej však usvědčila z omylu. I v době vesmírných letů zůstávají rozsáhlé oblasti pevnin a oceánů neprozkoumané. Žijí v nich zvířata, o nichž věda zatím nemá ani tušení. Ničení životního prostředí může způsobit, že vyhynou dřív, než je stačíme poznat. O tom jaká krásná tajemství a záhady potřebují rozluštit a objevit vypovídá tento web.

Na starých čínských nádobách vědce překvapila neobvyklá postava divokého člověka a díky těmto cenným předmětům z dávných dob se dozvídáme fakt že existence tvorů podobných člověku není věc našim předkům neznámá a i v jejich dobách docházelo k vzácným případům setkání. Některé prameny starých spisů popisují i místa kde divoký člověk v uvedené době žil a často je z těchto oblastí hlášeno jeho pozorování dodnes.

Jsem pevně přesvědčen o existenci tohoto druhu a myslím, že by měl člověk udělat vše proto, aby dokázal zajistit životní prostor a podmínky přežití zřejmě našemu nejbližšímu žijícímu příbuznému. Za současného právního stavu by nález mohl vést k divokému honu za senzací, který by zřejmě skončil až jeho definitivním vyhubením.
Domnívám se, že tohoto stavu si je vědom i pan Messner a proto jeho prohlášení, že jde pouze o mědvěda, může být motivováno i touto skutečností.
Ve Spojených státech Amerických již byl ve státě Washington učiněn určitý krok a pokud si přečtete "Deklaraci základních lidských práv" docela Vás zaujmou některé právní pojmy. Okamžitě po přečtení jsem si na toto téma vzpomněl.

Prohlášení pana Messnera ovšem velice zajímavě koresponduje s oznámením německých expedic brázdících tibetské velehory ve snaze sbírat pro Hitlera poklady lidstva. Vedoucí projektu prohlásil, že během výprav se několikrát setkali s tvory, kteří byly později identifikováni jako velcí medvědi. I tuto zprávu je spravedlivé pro posouzení skutečnosti uvést.
Záznamy těchto německých expedic by bylo vůbec potřeba podrobněji probádat. Jejich úkolem nebylo zjistit skutečnost o fenoménu sněžného muže, ale zajištění kultovních předmětů a rozbor starých knih. Pro nás je důležitá přítomnost kvalifikovaných vědců na těchto výpravách, tudíž velice seriozní zdroj informací.


Na závěr uvádím anglicky psaný přehled "divokých lidí", pro snazší vyhledávaní na světových webech. Seznam není uplný, pokud budete něco postrádat - napište nám.

ARGENTINA: Ucamar

BORNEO: Batutut, Orang-Pendek, Sedapa

BRAZIL: Alux, Isnashi, Mapinguary

CANADA: Sasquatch, Old Yellow Top, Lizard Man, Thetis Lake Monster, Pitt Lake Monster, Nuk-luk, Nakani


CENTRAL AFRICA: Amajungi, Niaka-Ambuguza

CHINA: Da-mao-ren, Dzestarnacks, Fei-fei, Hsing-hsing, Sangui, Yeren, Xiao

COLUMBIA: Duendi, Shiru

EAST AFRICA: Agogue

FINLAND: Forrest Monster, Tree Eater, Wudewasa, Se'ir

GUATEMALA: Sisemite

HAITI: Cigouve

KENYA: Kakundaka'ri, Kikomba, Muhalu, Ngoloko

MALAYSIA: Orang-Dalam

MEXICO: Tse'nahaha, Pu'wihi, Nu'numic

NEPAL: Abominable Snowman, Bekk-bok, Kra-dhan, Meh-teh, Metoh- kangmi, Nyalmo, Pyar-Them, Teh-lma, Yeti


NIKARAGUA: Xipe

PERU: Tarma

RUSSIA: Alma, Almas, Almasty, Albasty, Abnuaaya, Abnuaaya, Bekk-Bok, Biabin-Guli, Chuchunaa, Gul-Biavan, Guli-Avan, Golub-Yavan, Kappas, Kaptar, Kra-Dhan, Ksy Gyik, Mecheny, Mirygdy, Mulen, Quidili, Voita


SENEGAL: Fating'ho

PERU: Tarma

SOUTHERN AFRICA: Chimanimani, Tokoleshe

SOUTHERN AUSTRALIA: Tjangara, Yay-ho, Koyoreowen

SUMATRA: Orang-Pendek, Sedapa

SWEDEN: Homo ferus, Homo nocturnus, Homo sylvestris, Homo troglodytes

TIBET: Abominable Snowman, Dzu-teh, Gin-sung, Nyalmo, Meh-teh, Metoh- kangmi, Mi-chen-po, Teh-lma, Thloh-Mung, Yeti


UNITED STATES: Albawitches, Bigfoot, Chiye-tanka, Giant Elder Brother, Sasquatch, Stone Giants, The Florida Skunk Ape, Yeahoh


VENEZUELA: Salvaje, Vasitri

VIETNAM: Forest People, Nguoi rung, Shan-tu, Untrahom

WEST AFRICA: Abonesi, Tano Giant, Ijime're', Se'hite'

WESTERN AUSTRALIA: Jimbra, Lo-an, Turramulli, Yahoo, Yowie

ZAIRE: Apamandi

Sakra, že jich ale je..

Nahoru

V této sekci naleznete: