Nápověda

Zde v budoucnu najdete odpovědi na nejčastější dotazy

Zatím je zde pouze několik obecných rad.
Pokud budete něco postrádat při malém rozlišení, změňte (zmenšete) velikost textu.
Horší vzhled stránek také může spůsobit špatná - nekorektní podpora CSS-2 ze strany prohlížeče. Často pomůže aktualizace.
Stránky používají kódování UTF-8, pokud narazíte na problémy s češtinou, skuste přepnout kódování v prohlížeči.
» Optimized for Mozilla « neberte zas tak vážně, stránky by měl zobrazit každý prohlížeč s korektní podporou CSS-2 a po proběhlých úpravách dokonce i IE. Jde pouze o přednačítání obrázků a drobné chyby v IE, které jsem neošetřil.
V Opeře je vhodné identifikovat se jako Opera, případně Mozilla. Budete-li se identifikovat jako IE, může dojít ke spustění scriptu který řeší špatnou podporu position = fixed v IE. (Snad již opraveno)
Z duvodu menší datové náročnosti bylo při konstrukci stránek použito řešení pomoci iframe, nevýhodou je horší přehled o právě navštívené stránce.
O žádných závažnějších nedostatcích zatím nevím. (A pokud mě neupozorníte, sám už na ně asi nepříjdu.)


Konfigurace

Doporučené rozlišení 1024x768 nebo 800x600. Pří tvorbě těchto stránek bylo použity kaskádové styly CSS-2. Všechny moderní prohlížeče CSS-2 podporují. Stránky byli odzkoušeny pro Operu 7.11, Mozillu 1.4b, IE 6, IE 5.5 a Netscape 7 na platformně Windows. Linuxové prohlížeče testovány nebyli, takže vyskytnou-li se nějaké problémy, dejte nám prosím vědět. Podpora javascriptu není nutná, není zde použit k žádným důležitým funkcím.


Upozornění:

Postupně začínáme u větších obrázku přecházet na formát JP2. Jde nám o zachování kvality při rozumné velikosti obrázků. Týká se to především obrázků které uvidíte až po kliknutí na původní obrázek. Pokud Váš browser prohlížení JP2 nepodporuje, můžete si stáhnout plugin ze stránek:
http://www.morgan-multimedia.com/JPEG2000
nebo
http://www.luratech.com/download/index.jsp


Čeština

Cituji odpověd na můj troufalý návrh:
Ohledně pravopisu: během svého života jsem stvořil svůj vlastní návrh přepracování univerzálního jazyka českého pro všechny vrstvy obyvatelstva. Mé pojetí českého jazyka je mému národu srozumitelnější a gramaticky jednodušší. A našimi kvalitními díly novou koncepci a gramatiku propaguji, vždyť sám dobře víš Zavináči, že vše v dějinách i přírodě podléhá korozi povětrnostních vlivů a modernizaci. Já jsem to včas uvědomil a pochopil, že hrdě nesu vlajku propagátora moderního jazyka českého. Již pouhé tvrdé a měkké i je absurdita hodná propadliště dějin, tvrdé y s tečkou mě jistě ne neoprávněně dává jistou naději do budoucnosti mluvnice. Jestliže nezasáhne pomoc zvenčí a nevrátíme se k jazyku již zde úspěšně používaném po mnoha staletí. Spolu se mnou jde s vlajkou pomyslné jazykotvorné revoluce můj věrný druh, specialista v moderní češtině, The Zavináč. A jestliže se někomu naše pojetí jazyka českého nelíbí, musí se s tím smířit, ani mě se některé věci nelíbí a musím je se skřípajícími zuby tolerovat. At žije revoluce, rejpale rejpalská.

Jirka


Nahoru